Nie poddajemy się

Będzie w punktach, krótko i na temat.

SAABina po wycieczce na lawecie jeździ już sama, choć sonda lambda się upomina dość natarczywie aby coś z nią zrobić. Zapala sie P0131 a po jakimś czasie gaśnie.
Upomina się także działający immobilizer który przez poprzedniego właściciela został wyłączony, a teraz gdy mamy nowy komputer (vel. sterownik silnika) znów działa i uniemożliwia szybkie zgaszenie oraz ponowne zapalenie auta.
Trzeba się zamknąć w środku,  ponownie otworzyć i dopiero odpalić samochód.
Tak czy inaczej ograniczamy wycieczki i wyjazdy SAABiną licząc na poniedziałkową wizytę w serwisie i mamy nadzieję, że będzie to ostatnia na najbliższe parę miesięcy, a przynajmniej do czasu gdy zrobi się cieplej i sami będziemy mogli wprowadzić lekkie modyfikacje przed zbliżającym się sezonem wiosenno-letnim.
Odstawiamy ja do serwisu (na razie nazwy nie zdradzamy) na następujące bolączki:
– Błąd P0131, czyli sonda lambda (przynajmniej tak twierdzi wujek Google),
– Klimatyzacja i ogrzewanie – nie możemy sterować kierunkiem nawiewu ani temperaturą, podobno uszkodzone klapy nawiewu z silniczkami,
– Świecąca się kontrolka ABS,
– Podgrzewanie fotela kierowcy,
– Nie działający prędkościomierz – prawdopodobnie z winy ABS.
Na razie to tyle z pilnych spraw.
Będziemy informować Was na bieżąco o postępie napraw.
imag0096

Z milszych rzeczy, zgłosiliśmy SAABinę do programu TVN Turbo “Samochód marzeń kup i zrób” i trzymamy mocno kciuki o telefon od nich. Może trzecie podejście będzie udane, a jak nie to będziemy mieć nadzieje że będą kolejne edycje. Zgłoszenie jakie udało nam się na szybko sklecić takie jest… mieliśmy w pomyśle nagrać film przedstawiający Nas i wszystkie bolączki naszej SAABiny, lecz z powodu “lawetowania” się nie udało.
Uruchomiliśmy też możliwość wpłat darowizn, które w 100% zostaną przeznaczone na naprawy w SAABinie (tak samo jak wpływy z reklam Google znajdujących się na stronie). Przycisk Yetipay znajduje się pod wpisem.

Przed końcem roku w planach jest zabranie jej i porządne obfotografowanie z małymi przymiarkami i pierwszego odcinka wideo z SAABiną w roli głównej.

Trochę przespaliśmy początek grudnia i zapomnieliśmy przekazać Wam mikołajkowego prezentu w formie tapety/kalendarza na pulpit z SAABiną w roli głównej.
kalendarz_grudzien

Pobrać można ją tu – http://bit.ly/2glHfZ6

Na razie tyle…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.