Relacja z wyprawy

Relacja tekstowa:

Przygotowania

Podsumowanie zbiórki…
Dokładnie dwa miesiące temu (30 marca) wystartowaliśmy ze zbiórką pieniędzy na pomoc Greckiemu schronisku dla Osłów – Corfu Donkey Rescue.
Zasada była prosta – więcej osób może więcej i tak przez te dwa miesiące poprzez wpłaty mogliście oprócz pomocy schronisku zgarnąć gadżety wysłane wprost od osłów.

czytaj dalej…

Relacja z podróży

Uparci jak Osioł, czyli relacja w tamtą stronę część 1
O 10 ruszyliśmy w kierunku Klimkówki, lecz wcześniej pozostało zatankowanie auta do pełna gazem oraz zakupienie przejściówki, która ułatwi nam połączenie się do prądu na polach namiotowych, ale koniec końców z niej nie skorzystaliśmy.
Drogę przez Polskę zna każdy. W linii prostej do Klimkówki jest około 350 kilometrów, lecz przejazd przez małe miejscowości i ograniczenia prędkości do 50 km/h robią z takiej…

czytaj dalej…

Uparci jak Osioł, czyli relacja w tamtą stronę część 2
Dnia poprzedniego nie udało nam się zwiedzić wyjątkowych jezior Plitwickich, więc z samego rana, tuż po śniadaniu udaliśmy się w 2km podróż do wejścia numer 2.
Pobranie biletu parkingowego, znalezienie zacienionego miejsca dla SAABiny i można już było stanąć w 20 minutowej kolejce po bilety…

czytaj dalej…

Uparci jak Osioł, czyli relacja w tamtą stronę część 3
Durres żegnało nas deszczem, trochę niepewnie ruszamy w dalszą podróż wybrzeżem Albanii do Sarande. Im dalej jechaliśmy, tym bardziej zmieniał się krajobraz i widoki dookoła, coraz mniej był turystycznych “tłumów”, budynków w ruinie, śmieci.
Nie sądziliśmy, że czeka nas wymagająca trasa górska, na mapie wyglądało wszystko zupełnie zwyczajnie, a jednak!

czytaj dalej…

Historia pewnej… Greczynki
Nasza wyprawa na grecką wyspę Korfu, aby pomóc w Corfu Donkey Rescue, była zaplanowana prawie co do minuty! Wiedzieliśmy gdzie będziemy, co będziemy robić i co przekażemy Wam w naszej relacji. Jednak wszystko zmieniło się już pierwszego dnia…

czytaj dalej…

Corfu Donkey Rescue – cel wyprawy Uparci jak Osioł
Corfu Donkey Rescue (CDR) zostało założone w 2004 roku przez Brytyjkę Judy Quinn, która przeprowadzając się na Corfu zaadoptowała tam pierwszego osła, rozpoczynając tym samym historię schroniska trwającą po dziś dzień.
Schronisko to w żaden sposób nie przypomina normalnego schroniska dla zwierząt.

czytaj dalej…

Czas wracać do domu – wyprawa “Uparci jak Osioł”
Po pięciu dniach pobytu na greckiej wyspie Corfu, pomocy w schronisku dla osiołków oraz pomocy Peli czas wracać do domu i to dość szybko, bo z Pelą właśnie.
W planach była siedmiodniowa podróż wybrzeżem Morza Czarnego w Bułgarii, pobyt w delcie Dunaju w Rumunii, przejazd drogą Transfogaraską, jednak pewne miejsca trzeba było pominąć, aby jak najszybciej dotrzeć do domu.

czytaj dalej…

Podsumowanie kosztów wyprawy “Uparci jak Osioł”
Na poniższej ikonografice prezentujemy Wam parę informacji o kosztach wyprawy “Uparci jak Osioł”.

zobacz podsumowanie…

Relacja wideo:

Materiały dodatkowe
Subskrybuj nasz kanał na Youtube