fbpx
Ratujemy SAABine

W naturze smakuje lepiej

Kolejny raz gdy tylko uda się mieć dzień wolny od pracy wsiadamy w SAABinę i ruszamy w miejsca znane bądź nieznane.
W tą niedzielę postanowiliśmy się wybrać w 120 kilometrową podróż aby znaleźć miejsce które znaleźliśmy trzy lata temu. Las się zmienia, więc pomimo pinezki zrobionej w mapach ciężko było nam trafić w to samo miejsce ulokowane tuż przy wyższym brzegu rzeki Pilicy.

Była to też podróż Michała do miejsc z dzieciństwa gdzie spędzał lata w domku znajomych rodziców. Paredziesiąt lat temu była to działka w środku lasu. Sama, samotna. Obecnie w koło niej jest parę innych, ogrodzonych działek bez możliwości dojścia do rzeki – pomimo innych przepisów.

Obok domku letniskowego usytuowana jest droga prowadząca zakrętem przez strumyk, a za nim dość ostrym piaszczystym podjazdem. W czasach Fiata 125p nie było problemem zrobienia sobie skrótu przez właśnie ten strumyk i szybszym dotarciem do sklepu. Sięgając pamięcią tylko raz tata Michała zalał silnik w tej przeprawie. SAABiną nie podjęlibyśmy się takiej akcji.

 

Drogi prowadzące przez las tuż przy Pilicy są głównie piaszczyste, porośnięte drzewami głównie iglastymi poukładanymi w rzędach przez leśników.

Niestety co człowiek zasadził, człowiek też ścina…

Na szczęście w dalszej drodze są nowe nasadzenia.

Błądząc leśnymi drogami na własne życzenie trafiliśmy na miejsce pamięci – Szańca Hubala.

W dalszej drodze do naszej miejscówki trafiliśmy na jedyne zwierzę…

Było już coraz bliżej naszego miejsca i obiadu.

Po odpoczynku i zapakowaniu naszych oraz innych śmieci które zastaliśmy na tym miejscu, ruszyliśmy w drogę powrotną z chwilowym przystankiem na Drogowym odcinku lotniskowym usytuowanym na drodze 726.

Poniżej standardowo mapa naszej niedzielnej trasy.

Odpowiedź do artykułu “W naturze smakuje lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.